Mirlind Daku

Daku nuk përmbahet nga emocionet, i bashkohet thirrjeve të tifozëve

Kroacia e Shqipëria u përballën në një ndeshje të zjarrtë në qytetin e Hamburgut, në “Volksparkstadion”, në kuadër të Euro2024.

Ndeshja përfundoi me shifrat 2-2, e cila pati një fund dramatik, me Shqipërinë që barazoi rezultatin në minutën e 95-të të ndeshjes me anë të Klaus Gjasulës.

Golin e parë për Shqipërinë e shënoi Qazim Laçi, derisa për Kroacinë golin e gjetën Kramaric, dhe Gjasula, i cili shënoi autogol.

Përfundimi i ndeshjes me një barazim në çastet e fundit ndaj një superfuqie si Kroacia, është përjetuar thuajse si një triumf nga “kuqezinjtë”, për të cilët debutoi në Europian edhe Mirlind Daku, shkruan Indeks.

Por sulmuesi kosovar bashkë me lojtarët e tjerë, e kanë festuar me tifozë rezultatin pozitiv.

Mirëpo, në një video që po qarkullon në internet – nëse videoja është autentike – Daku shihet se është ‘rrëmbyer’ nga emocionet dhe me autoparlant brohoret bashkë me tifozë.

Më gjerësisht, shih videon më poshtë:

VIDEO

VIDEO