çifti

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez prezantojnë Esmeraldën, kuptimi i emrit të vajzës së tyre

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez u bënë prindër rreth një muaj më parë: pasi dokumentuan shtatzëninë e modeles në rrjetet sociale mes fotove të ëmbla familjare dhe pamjeve të adhurueshme të lindjes, të dy njoftuan lindjen e vajzës së tyre të pestë. Ngjarja, megjithatë, u shoqërua me një dramë: pak pas lindjes çifti dha lajmin e hidhur për vdekjen e njërit prej binjakëve.

Ndaj nuk është për t’u habitur që vetëm së fundmi Georgina ka gjetur forcën për të festuar lindjen e vogëlushes në rrjetet sociale: kështu e quajnë dhe pse i është zgjedhur ky emër.

Esmeralda, kuptimi simbolik i emrit

Georgina Rodriguez ka zbuluar emrin e vajzës së saj të porsalindur në rrjetet sociale me një sërë pozash të ëmbla që e portretizojnë atë në plan të parë: vajza quhet Esmeralda dhe duket se ka trashëguar bukurinë e nënës dhe babait të saj. Emri nuk u zgjodh rastësisht: është me origjinë spanjolle, rrjedh nga greqishtja smaragdos ose nga latinishtja smaragdus dhe i referohet emrit të gurit të çmuar, smeraldit, simbol i shpresës. Fjalë për fjalë, në fakt, do të thotë “që jep shpresë”.

Esmeralda u shfaq në rrjetet sociale menjëherë pas lindjes në një portret të ëmbël familjar por vetëm në orët e fundit nëna e saj i dedikoi një album të tërë. Çfarë veshi për debutimin e saj në Instagram?

Një pamje e adhurueshme e stilistit në të bardhë dhe rozë. Vogëlushja u përjetësua duke fjetur me një fytyrë të buzëqeshur e veshur me një fustan Moschino, një model me një fustan rozë totale në fund dhe arushin ikonë në bust. Për t’i bërë shoqëri në shtrat ka edhe një arush shumë të butë me një kapele rozë. Pavarësisht kohës së vështirë që kaluan, prindërit nuk mund të ishin më të lumtur që kishin mirëpritur në familjen e tyre një fëmijë kaq të ëmbël dhe të mrekullueshëm.