Ylli portugez

City e ka tani seriozisht për Ronaldon pas refuzimit të Kane

Harry Kane zyrtarisht deklaroi gjatë ditës se do të qëndrojë në Tottenham.

Kështu, Pep Guardiola duhet të ngutet për të gjetur një 9-sh.

Sipas ESPN, Manchester City tani është duke e konsideruar seriozisht transferimin e Cristiano Ronaldos, pas dështimit për ta marrë Harry Kanen.

Kane ishte prioritet i Man City, edhe dëshira e lojtarit ishte që të luajë në Stihad Stadium, por për arsye të panjohura se çfarë ka ndodhur mes tij dhe klubit në prapavijë, ai deklaroi zyrtarisht se do të qëndrojë.