Chelsea shumë i fortë për PAOK-un

Chelsea ka shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Paokut në kuadër të Ligës së Evropës.

Vendasit shënuan fitore prej 4 me 0 në “Stamford Bridge”.

Paoku e nisi shumë keq takimin, pasi mbeti me një lojtar më pak në fushë qysh në minutën e shtatë kur Khacheridi u ndëshkua me karton të kuq.

Kjo edhe më tepër ia lehtësoi punët Chelseat që shënoi katër gola në këtë takim.

Giroudi shënoi dy gola, e nga një gol shënuan Hudson-Odoi dhe Morata.

Në vendin e parë të Grupit L klubi londinez ka 15 pikë. Kurse Paoku në vendin e fundit ka 3 pikë.