AC Milan

Chelsea dhe Tottenham në garë për mesfushorin Kessi

Rivalët e Premier Ligës, Chelsea dhe Tottenham janë në garë për ta përvetësuar mesfushorin e Milanit, Franck Kessi.

Mesfushori 22 vjeçar mund transferohet në njërën nga dy skuadrat e lartpërmendura për një shumë prej 40 milionë eurosh.