Kancelarja

Çfarë po ndodh me Angela Merkel? Dridhjet ia kaplojnë trupin për të dytën herë brenda muajit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është dridhur për herë të dytë këtë muaj, duke shtuar frikën për shëndetin e saj.

Një video e publikuar në internet shfaq Angela Merkel duke u dridhur, përderisa u takua me Presidentin Frank-Walter Steinmeier të enjten – por zëdhënësi i saj thotë se kancelarja gjermane është “mirë”.

Në video, mund ta shihni duke i palosur krahët, siç duket, në përpjekje për të ndalur dridhjen e madhe të duarve dhe trupit.

Pamjet nga afër tregojnë momentin kur Merkel fillon të dridhet tmerrshëm.

Shikojeni: