Portieri

Casillas me fjalë prekëse e lot për vdekjën e Maradonës: Ai ka vdekur!

Ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare njëri nga lojatrët më të mirë në histori të futbollit, Diego Armando MARADONA.

Reagime të panumërta kanë ardhur nga bota e sportit, duke ngushëlluar familjën e sportistit e duke thurur laved për jetën dhe veprën e tij në futboll, transmeton Ballkani.info

Një të tillë e ka bërë së fundi një tjetër legjendë e futbollit, i cili është ende aktiv, portieri legjendar i Real Madridit, Iker Casillas.

“Ditë e dhimbshme për futbollin. Maradona ka vdekur”, ka shkruar Casillas.