Cantona vuan kur e shikon lojën e Manchester Unitedit

Legjenda e Manchester Unitedit, Eric Cantona, ka thënë se vuan kur e shikon Manchester Unitedin duke luajtur dhe beson se ky lloj i lojës është duke e bërë skuadër joatraktive.

“Djajtë e Kuq” janë në vendin e dhjetë në Premierligë në këtë stinor, dhe po kalojnë formë të dobët në Ligën e Kampionëve në fazën e grupeve.

“Vuaj shumë me lojën e Unitedi, dhe vuaj më shumë kur e shoh Manchester Cityn duke luajtur për mrekulli”, ka thënë francezi.

“Humbet ndaj Juventusit dhe ata kanë kontrollimin topi me 70 përqind në Old Trafford. Mund ta imagjinon këtë me Fergusonin në detyrë?”.