boksierat

Boks, Donjeta Sadiku e Shpëtim Bajoku pësojnë humbje në Minsk

Donjeta Sadiku dhe Shpëtim Bojaku kanë pësuar humbje sot në Lojërat Evropiane në Minsk.

Boksierja e mirënjohur kosovare Sadiku, që garon në kategorinë 60 kilogram, pësoi ndaj danezes Ditte Frostholm me rezultat prej 5-0 me vendim të gjyqtarëve në rrethin e parë të garave të boksit në Mins.

Sipas jurisë Frostholm ishte më i mirë, derisa boksieret morën këto pikë:

Image
Në meçin tjetër Bojaku u mposht nga izraeliti Ahmad Shtiwi në kategorinë 64 kilogramë.

Ai pësoi humbje 4 me 1 me vendim të gjyqtarëve.

Për këtë meç pikët e jurisë ishin kështu: