Liga e Kampionëve

Bayerni nuk përmbahet në pjesën e dytë, dopjetë për 3 minuta e Gnabry ndaj Chelseat VIDEO

Në “Stamford Bridge” po luhet ndeshja e parë e 1/8-ave të finaleve të Champions League mes Chelseat dhe Bayern Munchen.

Nuk ka gol në pjesën e parë, edhe pse të dy ekipet patën rastet e tyre.

Në pjesën e dytë bararezët shënojnë dy gola të shpejtë.

Gnabry në minutën e 51-të kalon fillimisht ekipin e tij në avantazh, ndërsa 3 minuta më pas realizon edhe golin e dytë, 2-0.