Barcelona

Barcelona rikthehet te fitorja, vazhdon luftën për titull të kampionit

Barcelona është kthyer te fitorja në La Liga. Skuadra katalaunase ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Valencia me rezultatin 3:2.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e dominuar nga mysafirët por nuk arritën të konkretizonin shanset e krijuara.

Në 45 minutëshin e dytë u shënuan katër gola. Në minutën e 50-të vendasit arritën të kalonin në epërsi me golin e shënuar Gabriel Paulista për 1:0.

Fillimisht në minutën e 57-të Lionel Messi dështoi nga pika e bardh por nga topi i kthyer arriti të dërgoi topin në rrjet për 1:1.

Në minutën e 63-të Antoine Griezmann arriti të kaloi skuadrën e tij në epërsi prej 2:1.

Barcelona golin e tretë e realizoi në minutën e 69-të me Lionel Messin, që realizoi nga goditja e dënimit për 3:1.

Krejt çfarë arritën të bënin vendasit deri në fund ishin të ngushtonin rezultatin në 3:2 me golin e shënuar nga Carlos Soler për 3:2.

Barcelona me këtë fitore është në pozitën e tretë me 74 pikë sa ka edhe Real Madridi në vendin e dytë.