Transferimet

Barcelona më afër se kurrë ta transferoj super lojtarin

Barcelona është shumë afër që të realizoj një transferim të madh.

Barcelona nuk ka qenë më afër asnjëherë se tani, për ta transferuar Christian Eriksenin.

Skuadra katalonase ka kohë që po e kërkon transferimin e mesfushorit danez, andaj tani e ka në dorë, përcjell lajmi.net.

Kontrata e Eriksen skadon në vitin 2019, por që ai ka refuzuar ta nënshkruaj marrëveshjen e re.

Barcelona është duke tentuar ta bind danezin që të kaloj në verën në ‘Camp Nou’, por që Tottenham nuk po heq dorë nga ai.

Skuadra angleze do ta ketë shansin e fundit në këtë verë që ta shes atë, pasi ai në janarin e vitit 2019 mund të arrij marrëveshje me katalonasit dhe të largohet si lojtar i lirë.