Barcelona

Barça nuk fiton as në miqësoren ndaj Boca Juniors

Rezultatet e dobëta të Barcelonës kanë vazhduar, me Blaugranët tani duke humbur në ndeshjen e Kupës “Maradona”, të luajtur në Arabinë Saudite, një nderim për argjentinasin legjendar.

Ata barazuan 1-1 me Boca Juniors gjatë 90 minutave, me Exequiel Zeballos, që barazoi pasi Ferran Jutgla hapi rezultatin, por skuadra e Buenos Aires fitoi 4-2 në penalti.

Ky ishte një shans për Xavin për të provuar disa të rinj dhe për t’i dhënë Dani Alves ridebutimin e tij, me brazilianin që lejohet të luajë në këtë lojë edhe pse ai nuk do të ketë të drejtë për ndeshje zyrtare deri në janar.

Është një tjetër rezultat zhgënjyes për Barcelonën, por do të ketë mësime që Xavi mund të marrë nga kjo.