Liga e Kampionëve

Atletico mposhtet nga Bayer Leverkuseni

Atletico ka pësuar humbjen e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve.

Ajo pësoi humbje 2 me 1nga Bayer Leverkuseni në xhiron e katërt të Grupit D.

Thomas realizoi autogol, ndërsa një tjetër gol e shtoi Vollandi për fitoren e parë të gjermanëve. Te Atletico golin e vetëm e shënoi Alvaro Morata në fund.

Në Grupin D, Juventusi tashmë është kualifikuar për fazën tjetër me 10 pikë. Atletico ka shtatë, ndërsa Lokomotiva e Moskës dhe Bayer Leverkuseni kanë nga tri.

loading…