Serie A

Atalanta-Lazio, një duel edhe mes shqiptarëve

Atalanta me Lazion janë dy ekipet të cilat viteve të fundit janë duke përfunduar në shtatë pozitat e para të Serie A

E për këto dy ekipe luajnë shumë shqiptar.

Ky është edhe një duel portierësh të Kombëtares shqiptare, pasi që për Atalantan ka startuar në portë Etrit Berisha kurse për Lazion Strakosha.

Kurse në bankë te Lazio janë edhe Riza Durmishi dhe Valon Berisha, ndërkaq të Atalanta Berat Gjemshiti.
Formacionet zyrtare:

Atalanta: Berisha; Toloi, Palomino, Mancini; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Ilicic, Gomez; Zapata

Lazio: Strakosha; Wallace, Acerbi, Radu; Marusic, Parolo, Badelj, Milinkovic, Lulic; Correa; Immobile