Liga e Evropës

Arsenali barazon, por kalon tutje në Ligën e Evropës

Arsenali nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga përballja me Sportingun në xhiron e katërt të Grupit E në Ligën e Evropës.

“Topçinjtë” barazuan pa gola, por pavarësisht kësaj arritën të sigurojnë kualifikimin tutje.

Në grup, Arsenali prin me 10 pikë, tri më shumë se Sportingu. Vorskla dhe Qarabag kanë në dy pozitat e fundit nga tri pikë.