“10 year Challenge”: Ja si dukej Shaqiri para 10 vjetësh

“10 year Challenge” ka bërë që njerëzit të postojnë fotografi të ndryshëm të tyre të vjetra në rrjetet sociale, e të njëjtën gjë e ka bërë edhe sulmuesi kosovar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri.

Shaqiri i ka postuar dy fotografi të ngjitura, njëra para 10 viteve sa ishte tek Basel, dhe njërën me fanellat e Liverpoolit, ku po kalon një kohë fantastike në stinorin e tij të parë.

View this post on Instagram

#10yearchallenge ⚽️❤️

A post shared by XS (@shaqirixherdan) on