Zyrtare: Ky është kundërshtari i Interit në Coppa Italia

Benevento ka mposhtur Cittadella 1-0 në raundin e katërt të Coppa Italia dhe do të përballen me Interin në raundin e 1/16 në muajin e ardhshëm.Dy skuadrat e Serie B u takuan në Stadio Vigorito në Benevento.

Nikoqirët e siguruan kualifikimin e tyre falë një goli të Filippo Bandinelli në minutën e 77-të. Cittadella më herët kishte shënuar një gol me Gabriele Dalla Bernardina – por ishte refuzuar për shkak të pozicionit jashtë loje.

Ekipi i Beneventos ka fituar ndaj Citadellas, por tani e pret një punë shumë e vështirë.Benevento tani do të takohet me Interin në 1/16 e finales së Kupës së Italisë. Datat e ndeshjeve do të përcakohet gjatë muajit nëntor.