Analisti

Zogaj pas fjalimit të Gervallës: Serbia s’ka nevojë me e angazhu ministrin e vet të jashtëm kundër Kosovës

Njohësi i çështjeve politike, Petrit Zogaj, ka reaguar pas fjalimit të Ministres së Jashtme Donika Gërvalla të mbajtur në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Zogaj ka thënë se nëse e njëjta vazhdon kështu Serbia s’ka shume nevoje me e angazhu ministrin e vet te jashtem kunder Kosoves.

“I di me se paku 10 njerez, qe kishin me punu pa pare dhe qe kishin me ia shkru e redaktu fjalimet ministres se jashtme te Kosoves. Ndryshe, nese vazhdon me performu keshtu ministrja jone, sikur keto dite, Serbia s’ka shume nevoje me e angazhu ministrin e vet te jashtem kunder Kosoves” ka shkruar Zogaj në Facebook.

Reagimi i plotë:

I di me se paku 10 njerez, qe kishin me punu pa pare dhe qe kishin me ia shkru e redaktu fjalimet ministres se jashtme te Kosoves. Ndryshe, nese vazhdon me performu keshtu ministrja jone, sikur keto dite, Serbia s’ka shume nevoje me e angazhu ministrin e vet te jashtem kunder Kosoves.