LAJMI I FUNDIT

Zhbllokohet rezultati në El Clasico

Real Madridi ka arritur të kalojë në epërsi 0:1 kundër Barcelonës.

Sulmuesi brazilian, Vinicius Junior është autor i golit të parë.

Vinicius realizoi në minutën e 25-të të takimit.

Ndryshe, kjo përballje është në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës dhe po zhvillohet në Arabinë Saudite.