Zana Avdiu

Zana Avdiu ofendon rëndë Xhakën: Akti i Granit Xhakes, është për turp. Akt prej një rrugaçi

Analistja, Zana Avdiu ka kaluar në ofendime ndaj futbollistit kosovar, Granit Xhaka që bëri krenar shqiptarët në ndeshjen e fundit kundër Serbisë.

Feministja, Arta Avdiu e ka quajtur rrugaç futbollistin Granit Xhaka duke iu referuar “përshëndetjes” së tij ndaj bankës rezeve të kombëtares së Serbisë.

Gjesti i Xhakës u komentua shumë nga të gjithë shqiptarët në mbarë botën dhe mori komente pozitive. por, sipas Avdius gjesti i tij është “Akt prej një rrugaçi”.

Posti i plotë:

Akti i Granit Xhakes, eshte per turp. Akt prej nje rrugaçi. Dhe, fatkeqesia eshte, qe asnje nuk la pa e shpernda ate foto. Pra, zero nivel, ne nje shtet te tane!