Aldi Rama

Vrau efektivin me plumb në zemër! Aldi Rama në luftë për jetën, gjysma e trurit ka dalë jashtë funksionit

Gjendja e 21 vjecarit Aldi Rama duket se vazhdon te jëtë shumë kritike.

Burimet nga spitali I Traumës në Tiranë ku gjendet aktualisht Aldi Rama, i riu që vrau me plumb në zemër efektivin e policisë së Lezhës, bëjnë me dije se ai vazhdon te jëtë në rrezik për jetën.

Pas ndërhyrjes së parë kirurgjikale, mësohet se gjysma e trurit të të riut ka dalë jashtë funksionit dhe tashmë ai është i intubuar në reanimacion.Sipas mjekëve, gjendja e tij është shumë e rëndë dhe vështirë se mund të përmirësohet.