Në ish bllok

Vrasja në Tiranë, dalin detaje të reja

Vrasja në zonën e ish-Bllokut tronditi Tiranën mbrëmjen e djeshme.

Nga shkëmbimi i zjarrit mbeti i vrarë një person dhe u plagosën dy të tjerë.

Viktimë mbeti Rigers Gaxha, 26 vjeç, ndërsa mbeti i plagosur Ervis Martini bashkë me Leart Hasajn.

Martinaj i cili iu nënshtrua një ndërhyrjeje në Spitalin e Traumës është jashtë rrezikut për jetën. Ai ka marrë një plumb në qafë.

Pas operacionit Martinaj, është dërguar në një spital privat.

Nga ana tjetër Leart Hasa ndodhet në gjendje kritike, pasi ka marrë një sërë plumbash në trup. Ai ka plagë në bark, stomak, zorrë, mëlçi, plagë edhe në gojë dhe gjendja e tij është e rëndë.