Harbour Bridge

Viti 2019, festë me drita! Spektakël me fishekzjarre në Sidnei të Australisë

Samoa dhe Kiribati e thanë të parët “Gëzuar Vitin e Ri 2019”! Ishulli i vogël i Samoas, me më pak se 200 mijë banorë, vazhdon t’i çelë i pari festimet, që kur zgjodhi të kapërcente kufirin e datës së Paqësorit, duke e çuar 24 orë përpara.
Menjëherë pas tij, fishekzjarret shpërthyen në një shfaqje magjike në Auckland të Zelandës së Re, ku “Sky Tower” dhe “Harbour Bridge” ndriçuan qiellin e natës në mënyrën më të bukur të mundshme.
Por, më madhështori nga të gjithë mbetet spektakli piroteknik i Sidneit në Australi. Edhe pse përpara ngjarjes, qielli i vuri në lojë mijëra njerëzit e mbledhur në “Harbour Bridge”, duke dërguar një rrebesh shiu e duke detyruar anulimin e një spektakli ajror në zonë, asgjë nuk i mbajti ata larg kremtimit të shumëpritur, që nuk i zhgënjeu pritshmëritë as këtë radhë.

Shpërndaje