Zhurma

VIDEO/ Kafshët reagojnë në mënyrë të çuditshme pas tërmetit në Maqedoni

Një tërmet prej 5.5 shkallësh ka goditur Mavrovën si epiqendër dhe tërë Maqedoninë, Kosovën e Shqipërinë.

Një video e dërguar nga lexuesit e Ballkani.info shpërfaqë një reagim të çuditshëm nga kafshët pak sekonda pasi ndodhi tërmeti.

Ulurimat e qejve dhe ndoshta ujqërve tingllojnë në një vijë melodike të pazakontë që përkthyer në gjuhë njerëzore ngjanë me zë shqetësimi apo kërkim ndihme.

Për më shumë shihni dhe dëgjoni videon: