Tiranë

VIDEO| E goditi me grusht Berishën, truprojat e rrahin keq protestuesin

Një incident është regjistruar në protestën e opozitës. Një person ka goditur me grusht kreun e PD-së Sali Berisha.

Siç shihet dhe nga video, goditja ka qenë e fortë, dhe menjëherë truprojat dhe militantët e kanë grushtuar të riun, duke e hedhur në tokë.

Teksa kanë qenë duke ecur drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit” së bashku me kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta, kreu i PD Sali Berisha është goditur me grusht në fytyrë.

Autori është neutralizuar menjëherë nga truprojat. Ndërsa kreu i opozitës Berisha ka mbetur i dëmtuar në fytyrë.