VIDEO

VIDEO| Aksident masiv në Rrugën e Kombit, përplasen disa vetura

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në rrugën e Kombit, mbrëmjen e sotme, në aksin Milot – Kukës, pranë urës në fshatin Skuraj.

Bëhet me dije se janë përplasur pesë makina dhe një prej tyre trajler. Për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesit i trajlerit, i cili është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për shkaqet e aksidentit, shkruan abcnews.al.

Dyshimet e para janë se ky aksident ka ndodhur për shkak të ngushtimit të rrugës, ku po kryhen punime në ndarëset e urave përgjatë këtij segmenti nga firma mirëmbajtëse.