Mesfushori shqiptar

Urimi special i Granit Xhakës për gjyshen e tij

Përkundër angazhimeve të mëdha në futboll, mesfushori kosovar nuk e harron asnjëherë familjen.

Granit Xhaka është duke bërë karrierë jashtë vendit, por ai nuk e harron asnjëherë familjen e tij.

Futbollisti kosovar, i cili aktualisht luan për Arsenalin, ia ka uruar sot ditëlindjen gjyshes së tij përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale.

“Urime ditëlindja Gjyshja më e mira në botë, uroj ta kesh shëndetin dhe të jesh e lumtur. Besoj që ne të kemi bërë të ndihesh krenare me ne. U bëfsh 100 vjet, mbretëresha jonë”, ka shkruar Xhaka në rrjetin social, Instagram.

Xhaka e përfaqëson Zvicrën në futboll, por nuk e harron asnjëherë prejardhjen e tij dhe postimin e ka bërë në gjuhën shqipe.