Ish-presidenti

Trump: Jam baba i vaksinës

Ish-presidenti amerikan Donald Trump e ka quajtur veten “baba i vaksinës” dhe ka thënë se pasardhësi i tij Joe Biden “po e shkatërron vendin tonë”.

Trump nisi sulmin pas fjalimit të Biden i cili në Kongres ka thënë se pa të “nuk do të kishte vaksinë”.

Duke folur për Fox Business të enjten, Trump tha se i ka meritat e plota për shpërndarjen e suksesshme të vaksinave në SHBA.

Këto deklarata të Trump erdhën në ditën e 100-të të Joe Biden si president.

Biden ka thënë sot se “Amerika po rritet përsëri”.