Anësori kosovar

Trajneri i Baselit lavdëron Edon Zhegrovën

Trajneri i Baselit, Marcel Koller e ka lavdëruar Edon Zhegrovën, për të cilin beson se do të përmirësohet edhe më shumë në të ardhmen. Ndërkohë, e ka një këshillë për futbollistin kosovar.

Edon Zhegrova debutoi nga minuta e parë për Baselin fundjavën që shkoi në ndeshje ndaj Grasshopperit, ku shkëlqeu për skuadrën e tij të re.

Ndeshja u mbyll pa gola, 0-0, por futbollisti kosovar bëri paraqitje brilante, pas të cilës u shpall lojtari i ndeshjes dhe më pas u fut në formacionin e javës në futbollin zviceran.

20 vjeçari nuk ka luajtur mjaftueshëm tek Baseli prej se u transferua në janar nga Genku.

Mirëpo, trajneri Marcel Koller e ka konfirmuar mbështetjen për talentin kosovar, të cilin e ka lavdëruar në konferencë për shtyp.

“Zhegrova është një djalosh i ri, i hapur, i cili ka driblim të mirë dhe shpejtësi të duhur. Ka kualitete individuale dhe kjo shihet. Por, ai duhet të punojë më shumë në balancën ndërmjet punës në ekip dhe driblimit”, është shprehur fillimisht Koller.

“Në moshën 19 vjeçare, natyrisht se ai ka mundësi të mëdha për t’u përmirësuar”, ka përfunduar trajneri i Baselit.