policia

Tmerrohet gruaja në “Breg të Diellit”: Hajnat tentuan t’ia thyejnë derën e banesës

Një grua ka raportuar në polici se persona të panjohur kanë tentuar t’ia hapin derën e banesës me forcë.

Rasti ka ndodhur në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë.

Policia njofton se po e heton rastin.

Njoftimi i plotë:

VJEDHJE E RËNDË NË TENTATIVË /Rr. Mehmet Gradica, Bregu i Diellit, Prishtinë, 22.05.2021 – NN. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se kur ishte kthyer te banesa e saj kishte vërejtur se person-a të panjohur deri me tani ,gjatë natës kishte tentuar që ta hapin derën e hyrjes së banesës duke përdorur mjete për ta hapur me forcë derën. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë përkatëse policore dhe rasti është duke u hetuar.