Moti në Shqipëri

Tetori “pranveror”, ja si do të jetë moti sot në Shqipëri

Moti do të vijojë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira të pakta.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max

Zonat  malore         8/21°C

Zonat e  ulëta          10/28°C

Zonat  bregdetare   16/28°C