LAJMI I FUNDIT

Tërmet në Detin Adriatik, lëkundjet ndjehen në Mal të Zi e Shqipëri

Tërmeti që ka rënë në Detin Adriatik është ndjerë edhe në Shqipëri dhe Mal të Zi, në këtë të fundit 12 kilometra larg Ulqinit.

Sipas të dhënave të para tërmeti ka 4.0 shkallë.