Tërbohen grekët, vëllai i Edi Ramës po na provokon (FOTO)

Pankarta e tifozëve të Partizanit, klubit të Olsi Ramës ka tërbuar grekët.

Pas publikimit të fotos nga SYRI.net me parrullën ‘1 grek i vdekur, 1 bastard me pak’, mediat greke janë tërbuar nga ky provokim.

Në shkrimet e tyre flasin për një provokim të turpshëm dhe ironi me jetën e grekut Kostandinos Kacifas.

Por mediat greke nuk ndalen me kaq.

Ata vënë në pah faktin se klubi i Partizanit, tifozët e të cilit shpalosën parrullën, drejtohet nga vëllai i Edi Ramës, Olsi Rama.

Ata e kanë quajtur këtë ngjarje si një provokim politik.

Më poshtë keni shkrimet e disa prej mediave greke: