Tentim vrasje në Prishtinë

Policia e Kosovës raporton se një person i dyshuar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një mashkulli në Prishtinë.

Nuk raportohet për te lënduar ndërsa, ne vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja te kalibrit 7.65 mm. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori.

Rasti është duke u hetuar nga njësitet relevante policore.

 Raporti i plotë i Policisë:

Raportohet se një i dyshuar i panjohur ka shtene me arme zjarri ne drejtim te viktimës mashkull K-Shqiptar (zyrtar policor). Nuk raportohet për te lënduar ndërsa, ne vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja te kalibrit 7.65 mm. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori. Rasti eshte duke u hetuar nga njesitet relevante policore.