Temperaturat në Shqipëri zbresin në minus

Deri në mesditë Shqipëria do të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta.

Pasditja sjell zhvillim të vranësirave lokale në veri-verilindje duke lënë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të herë pas-hershme ultësirën perëndimore.

Gjatë natës vranësirat e dendura do të jenë të pranishme në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rënie në mëngjes dhe mesditë ku vlerat termike ditore do të luhaten nga -4°C në 20°C.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veri-veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.