Tajlandë

Të shtëna masive në Tajlandë: Të paktën 31 të vrarë në një qendër kujdesi për fëmijë

Së paku 31 njerëz janë vrarë pasi që një ish-polic hapi zjarr në një qendër të kujdesit ditor për fëmijë në Tajlandë, shkruan BBC.

Dorasi është ende në kërkim pas sulmit në Nong Bua Lamphu, në veri-lindje të vendit.

Policia tha se në mesin e viktimave ka fëmijë dhe të rritur.

Sulmuesi qëlloi në drejtim të fëmijëve dhe të rriturve dhe tani është në kërkim, njoftoi policia. Motivi i sulmit është ende i panjohur.

Raportime në Tajlandë thonë se oficeri ishte pushuar nga puna së fundmi.