Stipe Mesiq uron shqiptarët për festën e Flamurit!

Dita e Flamurit ka bashkuar shqiptarët gjtihandej.

Liderët shqiptarë për këtë ditë të veçantë kanë pritur mysafirë e urime të shumta, shkruan Indeksonline.

Është presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ai i cili në një takim ka pritur ish- presidentin e Kroacisë Stipe Mesiq si dhe ministrin e Infrastrukturës në Kosovë, Pal Lekaj.

Meta, Mesiqe dhe Lekaj, kanë shfrytëzuar rastin të pozojnë në një fotografi të përbashkët.