Boksieri kosovar

Sponsori kryesor i Haxhi Krasniqit vendos në dispozicion 1 milion euro për procese juridike kundër vendimit skandaloz të së shtunës!

Pas vendimit plotësisht të padrejtë ndaj Robin Krasniqit, në duelin e 9 tetorit kundër Dominik Bösel në Magdeburg të Gjermanisë, kampioni i vërtetë i botës në IBO, Robin Krasniqi, ka pranuar mbështetje tifozesh nga e mbarë bota si dhe nga shumë e shumë ekspert të boksit e mediume të sportit kombëtar dhe ndërkombëar.

Ndërkaq, mbeshtetja me e madhe erdhi tani nga Sponzori kryesor, Burim Hazrolli, i cili ka vendosur ne dispozicion 1 Milion Euro per procese juridike, ne menyre qe te fitoj drejtesia!

Burim Hazrolli: “Nga rezultati skandaloz i duelit te Robinit jam akoma thellesisht i prekur! Nuk mund te kuptoj se si mund te ndodhe nje gje e tille ne sportin profesionist te vitit 2021. Jam shokuar kur e kam degjuar organizatorin e mbremjes per rezultatin dhe i kam thene aty menjehere se kete nuk do ta durojme, do marim masa juridike dhe do e kthejm drejtesine ne vend”.

Krasniqi humbi me pikë nga Bosel, por shihej qartë se vendimi ishte i manipuluar nga gjyqtarët. /Ballkani.info/