Trajneri norvegjez

Solskjaer: Unitedi duhet t’i argëtojë tifozët

Ole Gunnar Solskjaer thotë se Manchester Unitedi duhet t’i argëtojë tifozët pasi lavdëroi skuadrën e tij me rastin e tri fitoreve radhazi në Premierligë.

Unitedi e shkarkoi Jose Mourinhon në fillim të këtij muaji, dhe mori si trajner Solskjaerin, i cili në tri ndeshjet e para mori tri fitore.

“Ne dëshirojmë të sulmojmë. Kemi luajtur dy ndeshje në shtëpi, dhe ne duhet t’i argëtojmë tifozët tanë”, ka thënë norvegjezi.

“Kemi lojtarë të mirë. Më pëlqen të punojë me lojtarë të mirë. Ata janë edhe njerëz zë mirë”.

“Djajtë e Kuq” aktualisht janë në pozitën e gjashtë me 35 pikë, tri më pak se Arsenali në pozitën e pestë.