Hasan Haxhiu

Skandaloze: Kandidati i Vetëvendosjes për deputet i quan dëshmorët budallenj FOTO

Kandidati i Vetëvendosjes për deputet dhe për asamblenë komunale nga Komuna e Shtimes, në një postim të tij në Facebook i ka nënçmuar e fyer dëshmorët dhe patriotët.

Pikërisht në Ditën e Dëshmorëve të Shtimes kur të gjithë qytetarët dhe institucionet e kësaj komune bëjnë homazhe tek varrezat e dëshmorëve, kandidati për deputet i Vetëvendosjes, Hasan Haxhiu, ka shkruar me përbuzje ndaj tyre.

“Eh sa budalla ka vdek si patriot dhe sa patriot kanë vdek si budall”, ka shkruar ai.