Nikshiq

S’ka qetësi në Mal të Zi, serbët sulmojnë policinë VIDEO

Janë radikalizuar serbët në Nikshiq, duke protestuar kundër miratimit të një ligjit për Liritë Fetare. Sipas “Novosti”, situata në Nikshiq është e tensionuar, si në qytetet e tjera të Malit të Zi.

Në rrethrrotullimin drejt aeroportit, dhjetë të rinj serbë sulmuan me fishekzjarre policinë. Policia hodhën gaz lotsjellës ndaj protestuesve dhe ikën.

Menjëherë pas incidentit, policia mori përforcime dhe filloi një kundërsulm. Trafiku u ndal.

View this post on Instagram

Полиција у Зети губи битку.

A post shared by Чојство (@cojstvo_srb) on