policia franceze

Situata del jashtë kontrollit, policia franceze përdor sprej ndaj tifozëve

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet takimi  ndërmjet Liverpoolit dhe Realit, duel ky në kuadër të finales së madhe të Ligës së Kampionëve.

Takimi i kësaj finale do të fillojë me vonesë, pra jo në ora 21:00 por 21:36.

Kjo vjen si pasoj e 30 mijë tifozëve të Liverpoolit që po presin jashtë stadiumit dhe nuk kanë bileta.

Ppër të qetësuar gjendje, policia franceze ka përdorur edhe sprej ndaj tifozëve.

Shikoni momentin në video:

VIDEO