Shpërthen Basha: Rama ka krijuar shtet privat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp sot tha se shteti privat i Edi Ramës ka fabrikuar dëshmitarë për të manipuluar të vërtetën.

“Rama, Marku, Xhafaj dhe Veliu po komplotojnë për të fshehur të vërtetën”, tha Basha.

“Me Fatmir Xhafajn nuk do të ketë kurrë luftë kundër krimit. Arta Marku nuk ka për të nisur hetimet për Taulant Ballën. Vetting-u është përdorur si instrument për të kapur drejtësinë”, shtoi kreu i PD-së.