Ministria e Shëndetësisë

Shkon në 34 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri

Ka shkuar në 34 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri, raporton Ora News.

Ministria e Shëndetësisë njofton se një 88-vjeçar ndërroi jetë në spitalin infektiv.

Ai ishte asimptomatik dhe humbi jetën si pasojë e arrestit kardiak nga insuficienca kardio-respiratore.

I moshuari vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese si insuficienca, stadi i kar, diabet, hipertension dhe anemi grave.