Shiu dhe stuhitë e fuqishme vazhdojnë ta godasin Sicilinë, 29 të vdekur

Të paktën 29 persona kanë humbur jetën pasi që reshjet e shiut dhe erërat e forta kanë goditur ishullin e Sicilisë në Itali, kanë bërë të ditur zyrtarët lokalë.

Reshjet e rënda të shiut kanë shkaktuar rrëshqitje të dheut dhe përmbysje të ujit në qytetin Palermo të Sicilisë, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

“Ka ende shumë njerëz që janë të zhdukur”, ka bërë të ditur një zëdhënës i kryeqytetit të Sicilisë.

Për t’u informuar më shumë rreth fatkeqësisë natyrore që shkaktoi vdekjen e dhjetëra personave në Itali, klikoni në linkun e mëposhtëm.