Shefi i policisë shqiptare kapet me 1 ton kanabis në Greqi

Një shef policie i Shqipërisë është arrestuar me 1 ton kanabis në Greqi, ndërkohë që lajmi është mbajtur i fshehur në vendin tonë.

Denoncimi u bë publik nga Sali Berisha. Sipas denoncimit, ky person quhet Vangjel Xhavara, ish-shef rendi në Delvinë dhe tani në Lezhë.

Ai është arrestuar afër Levkadhës.

Sipas qytetarit, Xhavara njihet i mik i ngushtë i Klemnet balilit dhe ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Postimi:

Arrestohet me 1 ton kanabis në Greqi narkokomisari Xhavarra!

Lexoni mesazhine qytetarit dixhital.sb

prsh doktor Berisha,ka 15 dite qe ne Greqi eshte arrestuar ish shefi i rendit te Delvines dhe tashme shefi i rendit te Lezhes .Behet fjale per shefin e famshem te hashashit Vangjel Xhavara dhe mik i eskobar Balilit dhe mik per koke i Sajme Qorrit pasi i bashkonte hashashi.Eshte arrestuar me 1 ton hashash afer Lefkades .Respekt per ju doktor.Te lutem anonim.