Sallatë

Sallatë jeshile

Përbërsit:
Sallatë jeshile
Tranguj
Karrota
Djath
Rrepë të kuqe
Fara kungulli
Majdanoz
Shenim: Për cdo sallatë nga 1-2 lugë dresing, shih reçeten ku mund ta ruani ne frigorifer.
Dressingu:
1/4 gotë lëng limoni (1 limon)
1/2 gotë vaj ulliri
1 lugë çaji pastë mustrade ( senf)
2 lugë gjelle jogurt
Kripë, piper të zi
*** Hidhni gjithë përbërësit në kavanoz, tundni mirë dhe e perdorni për sallata të ndryshme