Edi Rama

Sali Berisha “non-grata” në SHBA, por shihni çfarë poston kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar më parë në rrjetin e tij social Facebook disa foto të shpendit qyqyes me çafkë.

Rama thotë se falë Moratoriumeve të Pyjeve e të Gjuetisë, si edhe qasjes së re tërësore ndaj mjedisit, Shqipëria po ripërtërihet. Në vendin tonë është konfirmuar për herë të parë folezimi i qyqes me çafkë në zonën e mbrojtur Vjosë-Nartë.

Postimi i Ramës mund të jetë një postim fare rastësor lidhur me faunën në vend, por vjen pak minuta pas lajmit të madh ku Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken njoftoi se ish-kryeministri Sali Berisha dhe familjarët e tij janë shpallur “non-grata” në SHBA.

Screenshot 1 55