Moti

Reshje dhe rrebeshe shiu në Shqipëri

Moti do të jetë me vranësira të dendura të shoqëruara nga reshje shiu dhe rrebeshe me stuhi gjatë mesditës e pasdites në Shqipëri.

Sipas meteorologëve, temperaturat në mëngjes për këtë të shtunë do të luhaten 14-18 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rënie 21-25°C në veri deri në 29-32°C në zonën e ulët.

Era do të fryjë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim të forcës 3 ballë. /TCh